KSPOiW na spotkaniu z marszałkiem Sejmu RP

Krajowe Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw znalazło się w gronie organizacji zaproszonych 3 czerwca 2024 do Sejmu RP na spotkanie z marszałkiem Szymonem Hołownią.  Spotkanie dotyczyło przede wszystkim problemów producentów rolnych, którzy wiosną protestowali przeciwko zapisom „Zielonego Ładu” oraz niekontrolowanemu importowi płodów rolnych z Ukrainy. Marszałek Szymon Hołownia  zadeklarował chęć współpracy ze środowiskami rolniczymi oraz stworzenie mapy wspólnych działań ustawodawczych, które doprowadzą do poprawy sytuacji.

– Sejm jest miejscem do toczenia rozmów. Zależy mi na tym, żeby spotkać i wysłuchać ludzi, którzy mogą doprowadzić do tego, że problemy realnie zostaną rozwiązane. Może potrzebujecie od nas takich, a nie innych rozwiązań legislacyjnych, takiego a nie innego trybu pracy, a może potrzebujecie wysłuchań społecznych – mówił marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

W dyskusji z rolnikami udział wzięli również m. in. minister rolnictwa Czesław Siekierski, minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP Mirosław Maliszewski. KSPOiW reprezentował dyrektor biura Krzysztof Karman.

Galeria